You are currently viewing Täisteenusliising aitab Sind talvise autohooldusega

Täisteenusliising aitab Sind talvise autohooldusega

Täisteenusliising aitab Sind talvise autohooldusega

Talvine mercedes

Õues on hanged kohati lausa põlvini. Viimaks ometi on kätte jõudnud (üle pika aja) üks korralik talv. Milliseid hooldusnippe tuleks külmal ja lumisel ajal kasutada, et Sinu neljarattaline sõber hästi sõidaks ja võimalikult kaua ajahambale vastu paneks? Toome välja mõned nõuanded, mida tasuks silmas pidada. Tea, et täisteenusliising võtab seejuures Sinu “koorma” suuresti enda kanda.
Parim võimalik tegutsemise viis on alati pro-aktiivne, st teha ettevalmistusi juba enne talve ja suure lume tulekut. Kuid ka varalahkunud biitel John Lennon teadis öelda, et elu juhtub Sinuga siis, kui Sa parasjagu teisi plaane teed. Ehk siis: ka kõige parema tahtmise juures ei õnnestu kõik tegevused alati nii hästi kui planeeritud.
Panime kokku kaheksa nõuannet, mida talvise autohoolduse puhul võiks iga autoomanik arvesse võtta.

8 talvist hooldusnippi:

  1. Õiged talverehvid.

    Lisaks sellele, et autol peavad all olema vastavad rehvid (naastrehvid või lamellid), tuleb rehvide kvaliteeti ja kulumist talve jooksul järjepidevalt kontrollida. NB! Täisteenusliising aitab nii rehvide vahetusel, kui ka mitmetel allolevatel autoga seonduvatel asjatoimetustel silma peal hoida.

  2. Õli ja jahutusvedelik olgu normis.

    Vaata, et õli oleks alati piisavalt ja oleks õige konsistentsiga. Sama kehtib jahutusvedeliku ehk antifriisi kohta. Kui mootoriõlist rääkida, on oluline selle tüüp. Korrektne õli garanteerib selle, et auto töötab maksimaalselt hästi ja mootor peab võimalikult kaua vastu. Vaata infot oma auto manuaalist. Täisteenusliising on mugav viis tüütu mure kellegi teise kaela veeretada.

  3. Pese autot regulaarselt.
    Talvel on sõiduteed kaetud soolaga, mis kahjustab autot, kui seda maha ei pese. Lase autot ka vahatada, see lisab ekstra kaitsekihi.

  4. Aknapesuvedelik.
    Kuna külmakraadid võivad kohati ulatuda lausa -30ni (eriti väljaspool asulaid), vali ka pesuvedelik seda arvesse võttes. Lisaks kontrolli, kas klaasipuhastajad on terved ja teevad oma tööd hästi.

  5. Kas soojendus ikka töötab korralikult?
    Kontrolli üle, kas ja kui hästi soojendus töötab. Sest kes ikka tahaks pakasest läbi külmunud autosse istuda, mis ei lähegi soojaks. Vaata üle ka klaasisoojendus. Hea oleks auto enne talve hooldusest lasta läbi käia. Täisteenusliising teeb selle Sinu eest ise ära.
  6. Aknapuhastusvahendid.

    Kõige parem on kummist otsaga jääkraabits, mis Talvine autokriimustab klaasi vähem, kui näiteks plastikust otsaga kraabits. Hea oleks, kui kraabitsa teises otsas oleks ka hea lumehari, millega suurem lumi esmalt autolt maha lükata. Postimees soovitab kraapimise asemel kasutada jääsulatajaid, mis kahjustab aknaklaasi vähem.

  7. Kas soojendada mootorit või mitte?

    Üks häälekamaid vaidlusteemasid on juba aastaid olnud auto kohapeal töötava mootoriga soojendamine. Osad soovitavad seda kindlasti teha ning teised selle asemel kohe sõitma hakata. Meie ütleme, et parem on sõitma hakata, kuid ära lase pöördeid liiga vara liiga kõrgele. Põhjus lihtne: sõitma hakates ja ringi sõites soojeneb mootor palju kiiremini üles, kui kohapeal töötades.
    NB! Kui Sa ei sõida autoga igapäevaselt, siis tasub vähemalt kord nädalas autot käivitada ja sellega väike tiir naabruskonnas teha. See on lisaks mootorile hea ka autoakule.

  8. Kui jutt juba aku peale läks, siis kontrolli kindlasti regulaarselt aku elujõudu.
    Uuemate autode akud peavad külmale üldiselt hästi vastu, kuid vanemate autode akud on oma parimad aastad juba ära elanud. Hoia igaks juhuks n-ö krokodille autos, et vajadusel aku uuesti elule utsitada.

Kui Sul tekkis soov täisteenusliisingu ja talvise autohoolduse kohta rohkem teada saada, siis võta meiega ühendust!